Wydawca treści Wydawca treści

Nareszcie rozstrzygnięty - Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Wiosna w lesie”

Mimo, że termin prac upłynął już 13.03.2020, dopiero teraz spośród nadesłano 260 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami, jury wybrało 28 najciekawszych prac.

 Do konkursu przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych z Bielska Podlaskiego, Białegostoku, Krynek, Bociek, Augustowa, Choroszczy, Stawisk, Widługier, Krasnowa, Łubina Kościelnego, Narewki, Wyszonek Kościelnych i Obrubnik. Wzięły też udział prace z Ośrodków Kultury w Szepietowie i w Wysokim Mazowieckim oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sokółce.

 Ideą konkursu było kształtowanie wrażliwości i szacunku do ojczystej przyrody, promocja zasobów przyrody i właściwych zachowań w lesie, obserwacja świata roślin i zwierząt wczesną wiosną oraz praca w lesie – ważne zadanie leśników. Pod uwagę brano również poszukiwanie nowych rozwiązań plastycznych.

Autorom najciekawszych i najładniejszych prac przyznano w obu kategoriach wiekowych (kl. I-III, i kl. IV-VI) 15 nagród i 13 wyróżnień. Fundatorem nagród jest Nadleśnictwo Bielsk w Bielsku Podlaskim oraz Bielski Dom Kultury.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.