Asset Publisher Asset Publisher

Oferta edukacyjna

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego Nadleśnictwa. Oferujemy zwiedzanie obiektów edukacyjnych, warsztaty edukacyjne oraz wycieczki do lasu. Działalność edukacyjna Nadleśnictwa Bielsk skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych. Zajęcia organizujemy dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych.

Zależy nam żebyście idąc do lasu mieli świadomość że jest on również Waszą własnością i jako taką go traktowali. My, ze swej strony, postaramy się sprostać roli przewodników i spróbujemy przekazać Wam jak najlepiej potrafimy naszą wiedzę i doświadczenie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą odwiedzić Nadleśnictwo Bielsk do skorzystania z naszej oferty.

Organizacja zajęć edukacyjnych:

·       Zajęcia terenowe,

·       Pogadanki, prelekcje

        Spotkania z leśnikiem w szkołach, przedszkolach oraz innych placówkach wychowawczo-dydaktycznych.

·       Konkursy,

·       Akcje tematyczne.

 

Obiekty edukacyjne Nadleśnictwa:

1. Leśna Ścieżka Edukacyjna "Osuszek" - znajduje się na terenie leśnictwa Piliki, długość ścieżki ok  2 km.

2. Leśna Ścieżka Edukacyjna "Czechy Orlańskie"- znajduje się na terenie leśnictwa  Czechy. Długość ścieżki 2 km.

3. Szkółka Leśna w Grabowcu  znajduje się na terenie leśnictwa  Grabowiec

 

Więcej informacji w zakładce Obiekty Edukacyjne

http://www.bielsk.bialystok.lasy.gov.pl/obiekty-edukacyjne

Uczestnikami naszych zajęć są głównie dzieci przedszkolne i młodzież szkolna wszystkich grup wiekowych. Wszystkim staramy się zorganizować ciekawe zajęcia, w zależności od potrzeb i propozycji. Większość zajęć prowadzimy na terenie Nadleśnictwa, ale równie chętnie korzystamy z zaproszeń, żeby poprowadzić je u Was. Zajęcia mogą odbywać się w ciągu całego roku kalendarzowego. Obowiązuje dokonywanie wcześniejszych rezerwacji terminu.

Wszystkie zajęcia prowadzone są bezpłatnie .

Poniżej umieściliśmy regulamin uczestnictwa w zajęciach z edukacji leśnej, oświadczenie oraz  druk karty zgłoszenia na zajęcia. Jeśli macie Państwo ochotę spotkać się z nami prosimy o zapoznanie się z regulaminem,  wypełnienie karty zgłoszenia  oraz oświadczenia i dostarczenie ich: osobiście, przesłanie pocztą tradycyjną, elektroniczną  bądź faxem przynajmniej 5  dni roboczych  przed planowaną datą zajęć. Dzięki temu łatwiej nam będzie zaplanować spotkanie.