AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Lasy Państwowe przeznaczą dwa miliony złotych na walkę z koronawirusem

W odpowiedzi na inicjatywę ministra środowiska, Lasy Państwowe przekażą 2 mln zł wsparcia dla służb medycznych walczących z koronawirusem SARS-CoV-2.

Nadleśnictwa oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku przekażą podlaskim szpitalom kilkadziesiąt tysięcy złotych darowizny na walkę z epidemią koronawirusa.

Dodatkowo, leśnicy z nadleśnictwa Hajnówka wsparli rzeczowo placówkę szpitala w Hajnówce. Przekazali ponad 80 kombinezonów ochronnych w celu zwiększenia ochrony personelu szpitala.

„W tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii każda okazana pomoc jest dużym wsparciem. Za dwa miliony złotych można zakupić szereg  potrzebnych teraz środków do ratowania zdrowia i życia. Polska służba zdrowia codziennie walczy o ludzkie życie. Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w walkę z epidemią” – podkreśla minister środowiska Michał Woś.

Regionalna Dyrekcja LP w Olsztynie już przekazała 50 tys. zł miejscowej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zakup masek, gogli i kombinezonów ochronnych.

Nadleśnictwa z terenu lubelskiej RDLP oraz lokalne Stowarzyszenie „Leśnicy dla Polski” sfinansują zakup urządzeń do dezynfekcji i sterylizacji, potrzebnych medykom i pacjentom szpitali zakaźnych w Tomaszowie Lubelskim i Puławach.

Lasy Państwowe udostępnią także swoje ośrodki szkoleniowe i edukacyjne na potrzeby Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych.

Wspierajmy tych, którzy walczą o zdrowie nasze i naszych bliskich.